3EZ24D10E3/TR12 - Microsemi
Manufacturer Part Number:3EZ24D10E3/TR12
Manufacturer:Microsemi
Part of Description:DIODE ZENER 24V 3W DO204AL
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)24 V
Tolerance±10%
Power - Max3 W
Impedance (Max) (Zzt)9 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 18.2 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2 V @ 200 mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C