SMA3Z36A - Rectron USA
Manufacturer Part Number:SMA3Z36A
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 36V 3W SMA
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)36 V
Tolerance-
Power - Max3 W
Impedance (Max) (Zzt)40 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 27 V