CZRER52C5V1 - Comchip Technology
Manufacturer Part Number:CZRER52C5V1
Manufacturer:Comchip Technology
Part of Description:DIODE ZENER 5.1V 150MW 0503
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusObsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1 V
Tolerance±5%
Power - Max150 mW
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 800 mV
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900 mV @ 10 mA
Operating Temperature-55°C ~ 125°C