1SMAF2EZ160 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:1SMAF2EZ160
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 160V 2W SMAF
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)160 V
Tolerance-
Power - Max2 W
Impedance (Max) (Zzt)650 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 121.6 V