1SMAF2EZ10 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:1SMAF2EZ10
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 10V 2W SMAF
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10 V
Tolerance-
Power - Max2 W
Impedance (Max) (Zzt)3.5 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr50 µA @ 7.6 V