1SMAF2EZ3.6 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:1SMAF2EZ3.6
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 3.6V 2W SMAF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:873 In Stock
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.6 V
Tolerance-
Power - Max2 W
Impedance (Max) (Zzt)5 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr80 µA @ 1 V