1SMAF2EZ5.1 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:1SMAF2EZ5.1
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 5.1V 2W SMAF
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.1 V
Tolerance-
Power - Max2 W
Impedance (Max) (Zzt)3.5 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr5 µA @ 1 V