BZX85C7V5-T-M - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZX85C7V5-T-M
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 7.5V 1.3W DO-41
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)7.5 V
Tolerance±5%
Power - Max1.3 W
Impedance (Max) (Zzt)3 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr1 µA @ 4.5 V