BZX984B11 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZX984B11
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 11V 150MW SOD-923
TypeDescription
Series-
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)11 V
Tolerance±2%
Power - Max150 mW
Impedance (Max) (Zzt)20 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 8 V