1SMAF2EZ18 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:1SMAF2EZ18
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 18V 2W SMAF
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)18 V
Tolerance-
Power - Max2 W
Impedance (Max) (Zzt)10 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 13.7 V