1SMAF2EZ62 - Rectron USA
Manufacturer Part Number:1SMAF2EZ62
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 62V 2W SMAF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:628 In Stock
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)62 V
Tolerance-
Power - Max2 W
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 47.1 V