BZX85C4V7-T-M - Rectron USA
Manufacturer Part Number:BZX85C4V7-T-M
Manufacturer:Rectron USA
Part of Description:DIODE ZENER 4.7V 1.3W DO-41
Part StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.7 V
Tolerance±5%
Power - Max1.3 W
Impedance (Max) (Zzt)13 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr3 µA @ 1 V