ISM95-1251AH-3.6864MHZ - ILSI
Manufacturer Part Number:ISM95-1251AH-3.6864MHZ
Manufacturer:ILSI
Part of Description:OSC XO 3.6864MHZ 1.8V CMOS SMD
TypeDescription
SeriesISM95
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency3.6864 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 4498
Minimum: 1
Related ILSI Components
SiT3373AC-1E3-33NC614.000000X
SiT3373AC-1E3-33NC614.000000X SiTime
XTAL OSC VCXO 614.0000MHZ LVPECL...