DSC1124BE1-156.2500 - Roving Networks / Microchip Technology
Manufacturer Part Number:DSC1124BE1-156.2500
Manufacturer:Roving Networks / Microchip Technology
Part of Description:MEMS OSC XO 156.2500MHZ HCSL SMD
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:961 In Stock
TypeDescription
SeriesDSC1124
PackageTube
Part StatusActive
Base ResonatorMEMS
TypeXO (Standard)
Frequency156.25 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCSL
Voltage - Supply2.25V ~ 3.6V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)42mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)