J49SML-F-G-G-K-25M0 - Jauch Quartz
Manufacturer Part Number:J49SML-F-G-G-K-25M0
Manufacturer:Jauch Quartz
Part of Description:CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
TypeDescription
SeriesJ49SML
PackageTape & Reel (TR)Cut Tape (CT)Digi-Reel®
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25 MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)