ABM10W-19.6608MHZ-6-K2Z-T3 - Abracon
Manufacturer Part Number:ABM10W-19.6608MHZ-6-K2Z-T3
Manufacturer:Abracon
Part of Description:CRYSTAL 19.6608MHZ 6PF SMD
TypeDescription
SeriesABM10W
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency19.6608 MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)