PSA15R-075PV-R-CN4 - PHIHONG USA
Manufacturer Part Number:PSA15R-075PV-R-CN4
Manufacturer:PHIHONG USA
Part of Description:AC/DC WALL MNT ADAPTER 7.5V 15W
TypeDescription
SeriesPSA15R (15W)
PackageBulk
Part StatusObsolete
Region UtilizedInternational
FormWall Mount (Class II)
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output7.5V
Current - Output (Max)2A
Power (Watts)15 W
No Load Power Consumption300mW (Max)
PolarizationNegative Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel V
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorMulti-Blade
Size / Dimension2.82" L x 1.97" W x 1.31" H (71.7mm x 50.0mm x 33.2mm)