CXM-22-30-80-36-AC10-F3-3 - Luminus Devices
Manufacturer Part Number:CXM-22-30-80-36-AC10-F3-3
Manufacturer:Luminus Devices
Part of Description:LED COB 3000K SQUARE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:382 In Stock
TypeDescription
SeriesCXM-22 Gen 2
PackageTray
Part StatusActive
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Luminous Flux @ Current/Temperature5940lm (Typ)
Current - Test1.28A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)34V
Lumens/Watt @ Current - Test136 lm/W
Current - Max2.56A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Dia