CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2 - Luminus Devices
Manufacturer Part Number:CHM-22-40-70-36-AC00-F2-2
Manufacturer:Luminus Devices
Part of Description:LED COB CHM22 NEUTRAL WHT SQUARE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:319 In Stock
TypeDescription
SeriesCHM-22
PackageTray
Part StatusActive
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Neutral
CCT (K)4000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Luminous Flux @ Current/Temperature8385lm (Typ)
Current - Test1.92A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test125 lm/W
Current - Max3.84A
CRI (Color Rendering Index)70
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Dia