CXM-22-35-90-36-AC00-F2-3 - Luminus Devices
Manufacturer Part Number:CXM-22-35-90-36-AC00-F2-3
Manufacturer:Luminus Devices
Part of Description:LED COB CXM22 WARM WHITE SQUARE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:575 In Stock
TypeDescription
SeriesCXM-22
PackageTray
Part StatusNot For New Designs
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3500K 3-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Luminous Flux @ Current/Temperature4805lm (Typ)
Current - Test1.28A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test107 lm/W
Current - Max2.56A
CRI (Color Rendering Index)90
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Dia