CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2 - Luminus Devices
Manufacturer Part Number:CXM-22-30-80-36-AC02-F2-2
Manufacturer:Luminus Devices
Part of Description:LED COB CXM22 WARM WHITE SQUARE
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:383 In Stock
TypeDescription
SeriesCXM-22
PackageTray
Part StatusActive
TypeChip On Board (COB)
ColorWhite, Warm
CCT (K)3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength-
ConfigurationSquare
Luminous Flux @ Current/Temperature5400lm (Typ)
Current - Test1.28A
Temperature - Test85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ)35V
Lumens/Watt @ Current - Test121 lm/W
Current - Max2.56A
CRI (Color Rendering Index)80
Viewing Angle120°
Features-
Size / Dimension28.00mm L x 28.00mm W
Height1.37mm
Light Emitting Surface (LES)22.00mm Dia