PE-0603CD9N5JTT - PulseLarsen Antenna
Manufacturer Part Number:PE-0603CD9N5JTT
Manufacturer:PulseLarsen Antenna
Part of Description:FIXED IND 9.5NH 700MA 135 MOHM
TypeDescription
Series0603CD
PackageBulk
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreCeramic
Inductance9.5 nH
Tolerance±5%
Current Rating (Amps)700 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)135mOhm Max
Q @ Freq28 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant5.4GHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test250 MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.61mm)