CM453232-120KL - J.W. Miller / Bourns
Manufacturer Part Number:CM453232-120KL
Manufacturer:J.W. Miller / Bourns
Part of Description:FIXED IND 12UH 225MA 2 OHM SMD
TypeDescription
SeriesCM45
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeWirewound
Material - CoreFerrite
Inductance12 µH
Tolerance±10%
Current Rating (Amps)225 mA
Current - Saturation (Isat)-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2Ohm Max
Q @ Freq50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant18MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test2.52 MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1812 (4532 Metric)
Supplier Device Package1812
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.134" (3.40mm)