VJ1206A681JXEMT - Vishay / Vitramon
Manufacturer Part Number:VJ1206A681JXEMT
Manufacturer:Vishay / Vitramon
Part of Description:CAP CER 680PF 500V C0G/NP0 1206
TypeDescription
SeriesVJ
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance680 pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)