GMC21CG560J100NTQ - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:GMC21CG560J100NTQ
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:CAP0805 COG 56PF 5% 100V
Part StatusActive
Capacitance56 pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)