RM06F1432CT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:RM06F1432CT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:RES SMD 14.3K OHM 1% 1/10W 0603
TypeDescription
SeriesRM
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance14.3 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Ratings-
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)