RM04F4643CT - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:RM04F4643CT
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:RES SMD 464K OHM 1% 1/16W 0402
Part StatusActive
Resistance464 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Ratings-
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)