RN06B2701CT5-25 - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:RN06B2701CT5-25
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:RES SMD 2.7K OHM 0.1% 1/16W 0603
TypeDescription
SeriesRN
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance2.7 kOhms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Ratings-
Size / Dimension0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 166699
Minimum: 1
Related CAL-CHIP ELECTRONICS INC. Components
RS73G2ATTD6812F
RS73G2ATTD6812F KOA Speer Electronics, Inc.
RES 68.1K OHM 1% 1/4W 0805...