CNP34D47R0CT-50 - CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Manufacturer Part Number:CNP34D47R0CT-50
Manufacturer:CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Part of Description:TFA 0603X4 .5% 47 OHM 50P
TypeDescription
SeriesCNP
PackageTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)47
Tolerance±0.5%
Number of Resistors4
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins8
Power Per Element63mW
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)