APS18A7A256G-3BTW - Apacer
Manufacturer Part Number:APS18A7A256G-3BTW
Manufacturer:Apacer
Part of Description:1.8" SATA3 SSD 5V SLC DEVSLP 256
TypeDescription
SeriesSFD18A
PackageTray
Part StatusObsolete
Memory Size256GB
Memory TypeFLASH - NAND (SLC)
Form Factor1.8"
Speed - Read310MB/s
Speed - Write435MB/s
Voltage - Supply5V
TypeSATA III
Current - Max575mA (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight-
Size / Dimension78.50mm x 54.00mm x 5.00mm