APM2T42SM22256GFN-4FTMG - Apacer
Manufacturer Part Number:APM2T42SM22256GFN-4FTMG
Manufacturer:Apacer
Part of Description:M.2 SM220-M242 MLC DEVSLP 256GB
TypeDescription
SeriesSM220-M242
PackageBulk
Part StatusObsolete
Memory Size256GB
Memory TypeFLASH - NAND (MLC)
Form FactorM.2 Module
Speed - Read525MB/s
Speed - Write355MB/s
Voltage - Supply3.3V
TypeSATA III
Current - Max750mA
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight-
Size / Dimension42.00mm x 22.00mm x 3.50mm