APM2T42P100256GAN-GTM1W - Apacer
Manufacturer Part Number:APM2T42P100256GAN-GTM1W
Manufacturer:Apacer
Part of Description:M.2 2242 P100-M 256GB 15NM MLC E
TypeDescription
SeriesP100-M
PackageBulk
Part StatusActive
Memory Size256GB
Memory TypeFLASH - NAND (MLC)
Form FactorM.2 Module
Speed - Read440MB/s
Speed - Write160MB/s
Voltage - Supply3.3V
TypeSATA III
Current - Max450mA (Typ)
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight-
Size / Dimension42.00mm x 22.00mm x 3.65mm