APS25AFB008G-4BTT - Apacer
Manufacturer Part Number:APS25AFB008G-4BTT
Manufacturer:Apacer
Part of Description:2.5" SATA3 SSD 9.5MM METAL HOUSI
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:65 In Stock
TypeDescription
SeriesSS210-25
PackageBulk
Part StatusActive
Memory Size8GB
Memory TypeFLASH - NAND (SLC)
Form Factor2.5"
Speed - Read135MB/s
Speed - Write105MB/s
Voltage - Supply5V
TypeSATA III
Current - Max285mA
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Weight-
Size / Dimension100.00mm x 69.84mm x 9.30mm