8T1622Z55PC - Souriau-Sunbank by Eaton
Manufacturer Part Number:8T1622Z55PC
Manufacturer:Souriau-Sunbank by Eaton
Part of Description:8T 55C 55#20 RECP
TypeDescription
Series*
PackageBulk
Part StatusActive
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Mounting Feature-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Shell Material-
Shell Finish-
Contact Finish - Mating-
Color-
Ingress Protection-
Material Flammability Rating-
Features-
Shielding-
Current Rating (Amps)-
Voltage Rating-
Cable Opening-
Operating Temperature-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 2633
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Souriau-Sunbank by Eaton Components
K31F1C-P03LPH0-5000
K31F1C-P03LPH0-5000 ODU
CONN RCPT FMALE 3P GOLD SLDR CUP...
8D3419F18SA
8D3419F18SA Souriau-Sunbank by Eaton
8D 18C 14#22D 4#8 SKT RECP...
D38999/20FC98PE
D38999/20FC98PE Amphenol Aerospace Operations
CONN RCPT MALE 10POS GOLD CRIMP...
D38999/20LE35HA
D38999/20LE35HA Amphenol Aerospace Operations
CONN RCPT MALE 55POS GOLD CRIMP...
PT00A-14-12S
PT00A-14-12S Amphenol Industrial
CONN RCPT FMALE 12P GOLD SLD CUP...
MS27505E23F35PB
MS27505E23F35PB Amphenol Aerospace Operations
CONN RCPT MALE 100POS GOLD CRIMP...