MS27466T21B39PC - Souriau-Sunbank by Eaton
Manufacturer Part Number:MS27466T21B39PC
Manufacturer:Souriau-Sunbank by Eaton
Part of Description:8LT 39C 37#20 2#16 PIN RECP
TypeDescription
Series*
PackageBulk
Part StatusActive
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Mounting Feature-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Shell Material-
Shell Finish-
Contact Finish - Mating-
Color-
Ingress Protection-
Material Flammability Rating-
Features-
Shielding-
Current Rating (Amps)-
Voltage Rating-
Cable Opening-
Operating Temperature-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 3262
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Souriau-Sunbank by Eaton Components
MS27508E16F6SA
MS27508E16F6SA Amphenol Aerospace Operations
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP...
D38999/25NH55XN
D38999/25NH55XN Souriau-Sunbank by Eaton
38999 55C 55#20 PIN RECP...
CIR06CF-32-9S-F80
CIR06CF-32-9S-F80 VEAM
CIR 14C 2#4 12#16 SKT PLUG...
D38999/26WC35JC
D38999/26WC35JC Amphenol Aerospace Operations
CONN PLUG FMALE 22POS GOLD CRIMP...
DIV46E25-29SB-6139
DIV46E25-29SB-6139 TE Connectivity DEUTSCH Connectors
DIV46E25-29SB-6139...
8D023Z21PN
8D023Z21PN Souriau-Sunbank by Eaton
CONN RCPT MALE 21POS GOLD CRIMP...