CA3106R22-27SF80 - VEAM
Manufacturer Part Number:CA3106R22-27SF80
Manufacturer:VEAM
Part of Description:CONN PLUG FMALE 9P SILVER CRIMP
TypeDescription
SeriesMIL-DTL-5015, CA
PackageBulk
Part StatusActive
Connector TypePlug, Female Sockets
Number of Positions9
Shell Size - Insert22-27
Shell Size, MIL-
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Mounting Feature-
TerminationCrimp
Fastening TypeThreaded
ColorOlive Drab
Ingress ProtectionIP65 - Dust Tight, Water Resistant
Shielding-
Current Rating (Amps)22A, 74A
Voltage Rating50V
Cable Opening-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C