MS27473E16F26SC - Souriau-Sunbank by Eaton
Manufacturer Part Number:MS27473E16F26SC
Manufacturer:Souriau-Sunbank by Eaton
Part of Description:8T 26C 26#20 PLUG
TypeDescription
Series*
PackageBulk
Part StatusActive
Connector Type-
Number of Positions-
Shell Size - Insert-
Shell Size, MIL-
Mounting Type-
Mounting Feature-
Termination-
Fastening Type-
Orientation-
Shell Material-
Shell Finish-
Contact Finish - Mating-
Color-
Ingress Protection-
Shielding-
Current Rating (Amps)-
Voltage Rating-
Cable Opening-
Operating Temperature-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 2836
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related Souriau-Sunbank by Eaton Components
PLC1G123E08
PLC1G123E08 VEAM
CIRCULAR...
2M801-009-07NF16-12PA
2M801-009-07NF16-12PA Amphenol Aerospace Operations
CONN RCPT MALE 12POS GOLD CRIMP...
DTS21H15-18XA
DTS21H15-18XA TE Connectivity DEUTSCH Connectors
DTS21H15-18XA...
MS27472E16F99PC
MS27472E16F99PC Souriau-Sunbank by Eaton
8T 23C 21#20 2#16 RECP...
JTG06RT-20-1S
JTG06RT-20-1S Amphenol Aerospace Operations
CONN PLUG FMALE 79POS GOLD CRIMP...
TVPS00RK-21-16SE
TVPS00RK-21-16SE Amphenol Aerospace Operations
CONN RCPT FMALE 16POS GOLD CRIMP...