A-TB500-TR17V - ASSMANN WSW Components
Manufacturer Part Number:A-TB500-TR17V
Manufacturer:ASSMANN WSW Components
Part of Description:TERM BLK 17POS TOP ENTRY 5MM PCB
TypeDescription
SeriesA-TB500
Number of Levels1
Positions Per Level17
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20 A
Voltage300 V
Wire Gauge12-22 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Pressure Clip
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 1229
Minimum: 1
Related ASSMANN WSW Components Components
1887140000 Weidmuller
TERM BLOCK 5POS 45DEG 7.62MM PCB...
13404.1 Conta-Clip
DOUBLE-LEVEL PCB TERMINAL...
YQ4661500000G
YQ4661500000G Anytek (Amphenol Anytek)
TERM BLK 23P SIDE ENT 3.81MM PCB...
1870720000 Weidmuller
TERM BLK 10POS TOP ENT 3.5MM PCB...
0399200106 Woodhead - Molex
TERM BLK 6P SIDE ENTRY 15MM PCB...
EQ0905800000G
EQ0905800000G Anytek (Amphenol Anytek)
TERM BLK 9POS TOP ENTRY 5MM PCB...