A-TB750-HA12H - ASSMANN WSW Components
Manufacturer Part Number:A-TB750-HA12H
Manufacturer:ASSMANN WSW Components
Part of Description:TERM BLK 12P SIDE ENT 7.5MM PCB
TypeDescription
SeriesA-TB750
PackageBulk
Part StatusActive
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10 A
Voltage300 V
Wire Gauge14-24 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
FeaturesInterlocking (Side), Lever Actuated
ColorGreen
BUYING OPTIONS
Stock Status: 2056
Minimum: 1
Related ASSMANN WSW Components Components
MI-2713
MI-2713 Altech Corporation
PCB TERM 75MMPS 35 DEG 13P 15A 3...