A-TB500-TC10 - ASSMANN WSW Components
Manufacturer Part Number:A-TB500-TC10
Manufacturer:ASSMANN WSW Components
Part of Description:TERM BLK 10P SIDE ENTRY 5MM PCB
TypeDescription
SeriesA-TB500
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current15 A
Voltage300 V
Wire Gauge14-22 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Leaf Spring, Wire Guard
FeaturesInterlocking (Side)
ColorBlue
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 6612
Minimum: 1
Related ASSMANN WSW Components Components
691136810007 Würth Elektronik Midcom
10.00 MM TERMINAL BLOCK, HORIZON...
995178
995178 Weidmuller
TERM BLK 8P SIDE ENT 5.08MM PCB...
10114.1 Conta-Clip
PCB TERMINAL...
TO1501510000G
TO1501510000G Anytek (Amphenol Anytek)
TERM BLK 15P SIDE ENTRY 5MM PCB...
YB3621500000G
YB3621500000G Anytek (Amphenol Anytek)
TERM BLK 12P SIDE ENT 5.08MM PCB...
OSTHB023180
OSTHB023180 On-Shore Technology, Inc.
TERM BLK 2P SIDE ENT 3.81MM PCB...