A-TB500-TO03 - ASSMANN WSW Components
Manufacturer Part Number:A-TB500-TO03
Manufacturer:ASSMANN WSW Components
Part of Description:TERM BLK 3POS SIDE ENTRY 5MM PCB
TypeDescription
SeriesA-TB500
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10 A
Voltage300 V
Wire Gauge16-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrew - Rising Cage Clamp
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
BUYING OPTIONS
Stock Status: 14039
Minimum: 1
Related ASSMANN WSW Components Components
1770539 Phoenix Contact
TERM BLK 2P SIDE ENTRY 15MM PCB...