A-TB508-TU02 - ASSMANN WSW Components
Manufacturer Part Number:A-TB508-TU02
Manufacturer:ASSMANN WSW Components
Part of Description:TERM BLK 2P SIDE ENT 5.08MM PCB
TypeDescription
SeriesA-TB508
Number of Levels1
Positions Per Level2
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20 A
Voltage300 V