YM1821500000G - Anytek (Amphenol Anytek)
Manufacturer Part Number:YM1821500000G
Manufacturer:Anytek (Amphenol Anytek)
Part of Description:TERM BLK 9POS SIDE ENTRY 5MM PCB
REMARK
Buy the YM1821500000G Anytek (Amphenol Anytek) on xunyun-ic.com, Amphenol Anytek is a manufacturer of terminal blocks, screw machined pins, IC sockets, spring pins, and connectors. Anytek Technology Corporation was established in 1997 in Taipei, Taiwan. In 1998, the R&D and manufacturing base, Anytek Electronic Technology (Shenzhen) Co., Ltd. was established....
Specification
TypeDescription
SeriesYM
PackageBulk
Part StatusActive
Number of Levels2
Positions Per Level9
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10 A
Voltage300 V