A-TB381-VK06 - ASSMANN WSW Components
Manufacturer Part Number:A-TB381-VK06
Manufacturer:ASSMANN WSW Components
Part of Description:TERM BLOCK HDR 6POS 45DEG 3.81MM
PackageBulk
Part StatusActive
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions6
Positions Per Level6
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation45°
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL8 A
Voltage - UL300 V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C