A-TB381-TJ03U - ASSMANN WSW Components
Manufacturer Part Number:A-TB381-TJ03U
Manufacturer:ASSMANN WSW Components
Part of Description:TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.81MM
TypeDescription
Series-
PackageBulk
Part StatusActive
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions3
Positions Per Level3
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10 A
Voltage - UL300 V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²1.5mm²
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 11455
Minimum: 1
Related ASSMANN WSW Components Components
5446095 Phoenix Contact
TERM BLOCK HDR 3POS VERT 5MM...