A-TB381-VM15F - ASSMANN WSW Components
Manufacturer Part Number:A-TB381-VM15F
Manufacturer:ASSMANN WSW Components
Part of Description:TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.81MM
PackageBulk
Part StatusObsolete
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.150" (3.81mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew - Pressure Clip
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10 A
Voltage - UL300 V
Wire Gauge or Range - AWG16-28 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
FeaturesMating Flange
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 2343
Minimum: 1
Call for price or submit a RFQ
Related ASSMANN WSW Components Components
TS10715A0000G
TS10715A0000G Anytek (Amphenol Anytek)
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM...
0395045002 Woodhead - Molex
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM...
1982090000 Weidmuller
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM...
1640320000 Weidmuller
TERM BLOCK PLUG 18POS 3.5MM...
1858840 Phoenix Contact
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 7.62MM...
VO0832510000G
VO0832510000G Anytek (Amphenol Anytek)
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 3.81MM...