11925PB-B3L-AA-00 - NMB Technologies Corp.
Manufacturer Part Number:11925PB-B3L-AA-00
Manufacturer:NMB Technologies Corp.
Part of Description:FAN 230VAC 119X25MM WR
Lead Free Status / RoHS Status:Lead Free / RoHS Compliant
Stock Condition:434 In Stock
TypeDescription
SeriesPB
PackageBox
Part StatusActive
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionSquare - 119mm L x 119mm H
Width25.00mm
Air Flow70.6 CFM (1.98m³/min)
Static Pressure0.160 in H2O (40.0 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise38.0dB
Power (Watts)11.00W
RPM2700 RPM
Termination2 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval Agency-
Weight0.8 lb (362.87 g)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 434
Minimum: 1
Related NMB Technologies Corp. Components
8556A
8556A ebm-papst Inc.
FAN AXIAL 80X38MM 230VAC TERM...