CO4610-66.208-EXT-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:CO4610-66.208-EXT-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 66.2080MHZ CMOS SMD
TypeDescription
SeriesCO46
PackageTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency66.208 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)45mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)