CO4910-16.000-EXT-T-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:CO4910-16.000-EXT-T-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 16.0000MHZ TTL SMD
TypeDescription
SeriesCO49
PackageTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency16 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputTTL
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±100ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)45mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
All the Electronics Components will be packing in very safely by ESD antistatic protection.
package
BUYING OPTIONS
Stock Status: 12158
Minimum: 1
Related Raltron Components
SiT3372AC-2B9-33NC80.000000Y
SiT3372AC-2B9-33NC80.000000Y SiTime
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS...