CO4305-32.768-T-TR - Raltron
Manufacturer Part Number:CO4305-32.768-T-TR
Manufacturer:Raltron
Part of Description:XTAL OSC XO 32.7680MHZ CMOS SMD
TypeDescription
SeriesCO43
PackageTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)25mA
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)